Okoliczne atrakcje

Zamek w Rzeszowie

Zamek jest jednym z najważniejszych zabytków Rzeszowa. Został wybudowany w latach 1902-1906. Jego fundatorem był wywodzący się z rodziny senatorskiej kasztelan czchowski i sandomierski Mikołaj Spytek-Ligęza. Zamek w dziejach swojego istnienia był ciągle rozbudowywany. W historycznej formie do czasów współczesnych zachowano jedynie wieżę bramową i wieżyczki bastionów. Ulokowany jest w niedalekiej odległości od Hotelu Fryderyk, a więc pomiędzy Aleją Pod Kasztanami, Aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, Placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli. Obecnie stanowi siedzibę Sądu Okręgowego natomiast do 1981 roku mieściło się w nim także więzienie. Warto wpomnieć iż w otoczeniu Zamku znajduje się również Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie.

Letni Pałac Lubomirskich

Jest jednym z najcenniejszych zabytków Rzeszowa. Pałac wzniesiono w ostatnich latach XVI wieku. Jest to doskonały przykład późnobarokowej architektury z elementami stylu rokokowego. Znajduje się przy alei Lubomirskich w Rzeszowie, w pobliżu zamku.

Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie

Udostępniono ją dla zwiedzających w 2001 roku. Trasę tworzy gęsta sieć podziemnych korytarzy o łącznej długości 369 metrów. Czas powstania piwnic szacowany jest na okres XIV-XVIII wieku. Zwiedzający historyczne podziemia Rzeszowa turyści mają możliwość przyjrzeć się kopiom rycerskich zbroi, a także zapoznać się z wystrojem dawnego sklepu. Na trasie znajdują się również inne ciekawostki, w tym między innymi fotografie Rynku Rzeszowa z XIX i XX wieku i bogate gabloty z eksponatami. Oryginalną ścieżkę edukacyjną tworzy Korytarz Herbowy, w którym umieszczono herby minionych właścicieli miasta oraz ziem i województw Rzeszowszczyzny oraz herby samego Rzeszowa. Wejście do podziemnej trasy turystycznej znajduje się na Rynku Głównym Rzeszowa, przy ratuszu od strony ulicy Słowackiego, a zatem bardzo blisko Hotelu Fryderyk.

Regionalne Centrum Widowiskowo-Sportowe ”Podpromie”

Budynek ten to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowo-widowiskowych w Polsce. Ciekawostką jest fakt, iż jego budowa trwała rekordowo ponad 20 lat, a budynek został udostępniony w 2002 roku. Warto wspomnieć, iż jako jedna z nielicznych hal w Polsce przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się ona w centrum Rzeszowa nieopodal terenów rekreacyjnych "Bulwary", parku "Olszynki", Trasy Zamkowej, a także Hotelu Fryderyk. Regularnie odbywają się tu corocznie Podkarpackie Targi Ślubne, Podkarpackie Targi Edukacyjne, Targi pracy, praktyk i staży, Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów, Podkarpackie Targi Nieruchomości, Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej, Targi Odnawialnych Źródeł Energii, Targi Motoryzacyjne oraz Targi Szkoleń. Wśród cyklicznych imprez są również Wystawy Gołębi Rasowych, Wystawy Związku Kynologicznego Psów w Rzeszowie, Turnieje Taneczne, koncerty gwiazd, a także mecze Ligii Światowej, mecze Asseco Resovii i wiele innych.

Park Linowy

Nieopodal naszego Hotelu Fryderyk na rzeszowskich Olszynkach znajduje się Park Linowy. Posiada on trzy trasy, które zostały dostosowane do umiejętności gości. Wśród największych jego atrakcji są tybetańskie mostki, kolejka tyrolska i bujanie na linach parę metrów nad ziemią. Poza zawieszonymi między drzewami trasami powstał na ziemi także specjalny plac zabaw dla najmłodszych gości. Znajdują się w nim m.in. trampolina, ścianka wspinaczkowa, ławeczki i dmuchane atrakcje. Wieczorem park jest oświetlony, dzięki czemu można korzystać z niego do późnych godzin.

Aleja pod Kasztanami

W pobliżu naszego Hotelu Fryderyk zlokalizowana jest mała uliczka nazywana Aleją Pod Kasztanami. Rozciąga się ona od Alei Lubomirskich aż do Placu Hugo Kołątaja. Jej nazwa wywodzi się od kasztanów, którymi była obsadzona. Każdy turysta spacerując tą właśnie uliczką może przenieść się w spokojną atmosferę willowego osiedla z przełomu XIX i XX wieku. Jedną z wielu atrakcji Alei Pod Kasztanami są trzy wille. Są nimi: willa wg. projektu inż. Hołubowicza nawiązująca do architektury barokowej natomiast dwie pozostałe zaprojektowane zostały przez Teofila Tekielskiego w stylu naśladującym ludowe budownictwo szwajcarskie.

Filharmonia Rzeszowska im. Artura Malawskiego

Jednym z głównych centrów wydarzeń kulturalnych województwa podkarpackiego jest Filharmonia Rzeszowska im. Artura Malawskiego. Jej gmach znajduje się przy ulicy Fryderyka Chopina, a więc w pobliżu Hotelu Fryderyk. Budynek Filharmonii Podkarpackiej został wybudowany w latach 1967-1973 według projektu opracowanego przez architektów pod kierunkiem inż. Tadeusza Majewskiego. Mieści ona salę koncertową z amfiteatralną widownią na 800 miejsc oraz salę kameralną na 200 miejsc. Warto wspomnieć iż Filharmonia Rzeszowska od 1962 roku jest współorganizatorem corocznego Festiwalu Muzyki w Łańcucie. Na co dzień urządza audycje umuzykalniające w przedszkolach i szkołach, recitale i koncerty kameralne, a także organizuje koncerty 84-osobowej orkiestry ściągające wiernych melomanów z całej Polski.

Muzeum Dobranocek

Gości Hotelu Fryderyk odwiedzających nas wraz z dziećmi serdecznie zapraszamy do zwiedzenia jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek, które mieści się w centrum miasta w pobliżu rzeszowskiego Rynku. Oficjalnie zostało ono otwarte 22 marca 2009 roku. Patronami tegoż Muzeum są bohaterowie najstarszej polskiej dobranocki Jacek i Agatka. Prezentowane są w nim eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy. To między innymi oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze, np. Miś Uszatek, Zajączek czy Miś Colargol. W muzealnych gablotach mieszkają również bohaterowie filmów: Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka i Plastuś - przyjaciel Tosi - z Plastusiowego Pamiętnika. W zbiorach muzeum znajdują się liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne.

Ścieżki rowerowe

W Rzeszowie jest obecnie 90 km ścieżek rowerowych i ta liczba ulega ciągłej zmianie.Tuż obok Hotelu Fryderyk, wzdłuż Wisłoka po jego prawej i lewej stronie przebiega wspaniała trasa rowerowa oraz deptak. Z pewnością dla miłośników sportów oraz aktywnego wypoczynku będzie to raj na ziemi. Naszych gości serdecznie zapraszamy do skorzystania z wypożyczalni rowerów.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Z pewnością będąc w Rzeszowie warto również odwiedzić Muzeum Okręgowe mieszczące się przy ul. 3 Maja. Powstało ono w 1935 roku. W swoich zbiorach gromadzi ponad 240 000 eksponatów. Poza jego głównym oddziałem etnograficznym o którym mowa, częściami muzeum są placówki pod nazwą Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Historii Miasta, której główną atrakcją jest Podziemna Trasa Turystyczna pod Rynkiem oraz stała wystawa obejmująca zbiory od XIV wieku do czasów II wojny światowej.

Fontanna multimedialna

Tuż obok rzeszowskiego Zamku, a więc nieopodal Hotelu Fryderyk znajduje się fontanna multimedialna. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to jedyna taka fontanna w Europie i trzecia tego typu fontanna w Polsce. Składa się na nią 1600 dysz, dzięki którym woda tańczy w rytm muzyki. Z kolei kurtyna wodna umożliwia pokazy multimedialne i laserowe. Pokazy będą odbywać się codziennie o godz.: 12, 14, 16 i 20 natomiast pokazy specjalne w soboty o 21.

Tężnia Solankowa w Sołonce

Nieopodal Rzeszowa w miejscowości Sołonka (gm. Lubenia) znajduje się Tężnia Solankowa. Studnia ta, ze źródłem solankowym została odkryta przez właścicielkę terenu w 1991 roku. W 2010 roku ukończono budowę małego zdroju i otwarto go dla turystów. Korzystny dla zdrowia skład wody z sodem, chlorkami, jodkami i bromkami potwierdził Państwowy Zakład Higieny w Poznaniu. Pompy tężni i fontanna działają codziennie od godz. 10:00 do 21:00.

Muzeum-Zamek w Łańcucie

W odległości 17 km od Rzeszowa w Łańcucie znajduje się Muzeum-Zamek. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otoczony jest starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Pierwotną rezydencję w postaci wieży obronnej znajdującą się na terenie istniejącego dziś założenia, zbudowano prawdopodobnie przez ród Pileckich w 2 poł. XVI wieku, następnie około 1610 roku została przejęta pzez ród Stadnickich. Kolejnymi właścicielami zamku zostali Lubomirscy, z kolei po roku 1816 cała rezydencja stała się własnością rodziny Pileckich. Warto również wspomnieć iż w maju we wnętrzach Zamku odbywa się Festiwal Muzyczny, którego głównym organizatorem jest Filharmonia Rzeszowska.